Ezen a héten Aliz kollégája és barátja, Barna Era ajánlja hangszínházunk következő darabját:
Magdát és Alizt én ágyban szoktam hallgatni, pontosan úgy, ahogy régen a rádiójátékokkal is tettem. Így már egészen intim viszony alakult ki köztünk a hetek, hónapok alatt. Amúgy is azt érzem, ez a hangszínház nekem az éjszakai magányos számvetések idejébe vagy a korahajnali inszomniám félálomszerű állapotába való.
Nem tagadom, volt olyan is, hogy az éppen aktuális epizódot hallgatva bele is aludtam, és az álmomba beleszőttem egy-egy párbeszédet, mint a gyerek a meséjét, néha csak percek múlva azonosítva, melyik valóság is az enyém. Hiszek benne, hogy egy (hangos)könyv sem jön véletlen elém éppen akkor, amikor. Kaffka Margitnak ezt a regényét korábban nem ismertem, aztán karácsonyra már megrendeltem a könyvet. Most mégis a férjemnél van, végül úgy döntöttem, addig én nem olvasom el, amíg véget nem ér itt a történet nálunk, hagyom, hadd vigyen már végig! Az ötvenen túli Magda visszaemlékezése, Aliz jellegzetes mély és meleg hangján, keverve azzal a belső saját hanggal, ami ötvenháromévesen most válaszolgat bennem rájuk. Miközben követem a regény cselekményét, három nő mesél bennem, nem túlkiabálva egymást, figyelemmel, több szólamban az otthonról, házasságról, vágyakról, elmúlásról.
Kaffka Margit Színek és évek c. regénye felolvasásának többi részét itt hallgathatod: Dajer hangjáték
Hallgassátok a huszonkettedik részt, és ha tetszik, iratkozzatok fel a Youtube-, podcast– vagy Spotify– csatornánkra!
„A tartós hullámnak ára van!”, március 8. óta alkalmi vagy akár havi, rendszeres támogatással is hozzájárulhatsz a magazin fennmaradásához! Köszönjük.
Ez is érdekelhet
-
Alessandro Baricco: Selyem. Felolvassa: Miklusicsák Aliz
-
Hervay Gizella: Levél helyett – elmondja: Miklusicsák Aliz
-
Munkahelyi LMBTQ programok itthon – podcast a Sokszínűségi hónap keretében
-
Mit akar és mire képes az inkluzív marketing? – podcast a Sokszínűségi hónap keretében
-
Pillanatkép három fotóssal: Fábián Évivel, Csoszó Gabriellával és Bihari Ágnessel – podcast